Jednoducho zdravý spánok

Spánok vo svojej
najprirodzenejšej podobe

Holistický spánkový systém podporuje všetky potreby tela na spánok pomocou inovatívneho dizajnu, ktorý preukázateľne zmierňuje bolesti chrbta, zmierňuje príznaky alergií a zlepšuje hlboký spánok. SAMINA pracuje s nakloneným spánkom s hlavou mierne nad nohami, čo zlepšuje reguláciu krvného tlaku a detoxikáciu mozgu. Ako ekologický výrobok bez obsahu kovov má aj uzemňovaciu podložku, ktorá pomôže dostať telo späť do rovnováhy, zlepšuje okysličovanie červených krviniek a znižuje škodlivé zápaly. Dobrý oddych bez potenia pomáha tiež s psychickými problémami a depresiou. Už prvú noc zažijete spánok vo svojej najprirodzenejšej zdravej forme a opäť sa dostanete do kontaktu s Vašim vrodeným rytmom spánku a bdenia.

Uzemnený spánok Lokosana®

Uzemnenie, rovnako ako chôdza naboso po zemi, dáva vášmu telu priame spojenie so Zemou a umožňuje ešte kvalitnejší spánok.

Ešte na prelome minulého storočia väčšina ľudí pracovala vonku a bola v priamom kontakte so zemou. Dnes väčšina z nás trávi väčšinu času v uzavretých priestoroch oddelených od zeme. Náš moderný životný štýl a návyky – ako napríklad nosenie topánok s gumovou podrážkou – nás ešte viac odpájajú od zeme. V dôsledku toho mnohí z nás zažívajú hromadenie statickej elektriny v našom tele, čo môže viesť k zápalom a potenciálne k mnohým ďalším problémom. 

Pozrieť podložku Lokosana

Priamy kontakt so zemou nám pomáha uvoľniť pozitívne nabité elektróny do negatívne nabitej Zeme, čo nám pomáha dosiahnuť rovnováhu. Aj preto nie je žiadna novinka, že sa väčšina ľudí cíti osviežene, keď si vonku užívajú slnečné lúče a chladný vánok bosí. Cieľom systému Lokosana® je obnoviť prirodzený, vyvážený elektrický stav vášho tela počas spánku.

Bez riadneho spánku a vyhýbaniu sa toxínom a mikróbom, ktoré sa nachádzajú v posteliach väčšiny ľudí, je väčšina liečebných zákrokov, s ktorými sa pacienti stretávajú, oslabená. Považovala som za úplne nevyhnutné riešiť problémy s elektromagnetickými poľami, ktoré zhoršujú spánok, a zároveň som cítila potrebu vybaviť spálne ľudí netoxickými a bezpečnými produktami. Spánkový systém SAMINA má jedinečný dizajn a zloženie. Nechýbajú v ňom ani podložky Lokosana. Na vlastné oči som videla rozdiel, ktorý SAMINA dosiahla v zlepšovaní kvality života a zdravia mojich pacientov.

Dawn DesylviaPediatrička

Naklonený spánok Gravity®

Spánok s telom v naklonenej polohe s hlavou zdvihnutou mierne nad chodidlá môže byť zdrojom lepšej regenerácie, zdravia a vitality.

Jednou z najnovších inovácií spánku vďaka aktuálnym vedeckým poznatkom je patentovaná šikmá posteľ SAMINA Gravity Inclined Bed. Aby ste pochopili naše nadšenie, musíte poznať najnovší výskum v tejto téme a začať spávať s hlavou nad nohami. 

Myslí si to aj profesor Dr. Karl Hecht, ktorý viedol 30 rokov spánkovej medicíny na uznávanej berlínskej Charité a bol tiež členom Ruskej akadémie lekárskych vied. Vďaka jeho práci vo vesmírnej medicíne, práci ďalších vedcov v obore a tímu SAMINA sme mohli preskúmať prínos spánku v miernom náklone.

Väčšina mojich pacientov, ktorí vyskúšajú naklonený spánok, sa nikdy nevrátia k ich pôvodnému štýlu spania. Tiež spávam iba na produktoch SAMINA, ktoré pomáhajú podporovať prirodzené zdravie tela.

Tom MoorcroftOsteopatický lekár a wellness advokát

Problémy s horizontálnym spaním

Pri horizontálnom spánku sa zvyšuje vnútrolebečný tlak. Keď je mozog vystavený väčšiemu tlaku v dôsledku našej oddychovej polohy, existujú najmä v oblasti krku rôzne tlakové receptory, ktoré prispievajú k zníženiu krvného tlaku, a tým pomáhajú predchádzať nadmernému vnútrolebečnému tlaku. To znamená, že náš krvný tlak je nižší, keď spíme a keď ležíme vodorovne. Byť dlhodobo vo zvislej polohe je však tiež problematické a tí, ktorí pracujú na nohách celý deň, môžu na konca dňa pocítiť neblahé účinky na svoje opuchnuté nohy a členky. Okrem toho pri horizontálnom spánku existuje aj trvalý tlak na oči, uši, tvár, dutiny a ďasná. Zvýšenie vnútrolebečného tlaku tiež zvyšuje výskyt hypoxie a hypoglykémie.

Gravitačne naklonená posteľ

Šikmé lôžko používa nastaviteľný sklon, ktorý umožňuje zdravý odpočinok a spánok s gravitačnou silou. Inovatívna šikmá posteľ bola vyvinutá v spolupráci s firmou Luxlet a ponúka niekoľko výhod. Má preventívny účinok na zníženie chrápania a spánkového apnoe. Poskytuje úľavu ľuďom, ktorí trpia pálením záhy a refluxom. Spánok na šikmom lôžku pomáha podporovať ľudí so syndrómom nepokojných nôh a tiež pomáha lymfatickému systému v tele (systém orgánov a tkanív, ktoré zbavujú telo nežiaducich toxínov). Vo všeobecnosti môže zlepšiť zdravie srdca, krvný obeh a reguláciu krvného tlaku. Takáto posteľ je potom zdrojom lepšej regenerácie, zdravia, vitality a pohody.

Bolesti chrbta

SAMINA môže účinne zmierniť alebo odstrániť bolesti chrbta súvisiace s nedostatočnou oporou v posteli.

Patentovaný systém lamiel sleduje obrysy vašej chrbtice a podporuje jej prirodzený tvar po celú noc. Keď umiestňujeme svoje telo počas spánku do neprirodzených polôh, cítime dôsledky aj počas dňa. Posteľ bez dobrej opory chrbta môže v skutočnosti spôsobovať problémy aj tam, kde žiadne neboli. V priemere strávite v posteli asi 7 až 9 hodín v noci, čo môže predstavovať dlhodobý stres na vašom chrbte. 

Pozrieť lamelový rošt

Ručne vyrábané posteľné systémy SAMINA pomáhajú ľuďom s bolesťami chrbta, po úrazoch a nehodách a tiež sú užitočné pri bežnom strese z dlhého sedenia na kancelárskej stoličke, státia, chôdze a účinkov starnutia, ktoré pociťujeme všetci. 

Astma a alergie

Systém zdravého spánku je vďaka organickým materiálom menej náchylný pre nepozvaných hostí, ako sú roztoče, plesne, baktérie alebo pleseň.

To, kde spíte, určuje to, čo dýchate. Spíte v chemickej továrni, alebo na čerstvom horskom vzduchu? SAMINA je ručne vyrobená v pohorí Vorarlberg v Rakúsku, kde je vzduch čistý a zdravý. Naše výrobné centrum je podobne nepoškvrnené a absencia strojov pri ručnej výrobe zaisťuje čistotu prírodných a organických materiálov použitých v každom produkte. Máme nekompromisne vysoké štandardy čistoty a nedostatok petrochemických a iných dráždivých látok, ktoré sa vyskytujú vo väčšine matracov, vám určite pomôžu lepšie dýchať. Okrem toho je náš systém „samočistiaci“ vďaka svojmu prevedeniu a priedušnosti materiálov, takže vlhkosť nezostáva uväznená vo vnútri, ale jednoducho sa odparuje do okolitého vzduchu. 

Suchá posteľ je menej náchylná pre nepozvaných hostí, ako sú roztoče, plesne, baktérie alebo páchnuca pleseň. Navyše vysoký obsah lanolínu vo vlne SAMINA je prirodzeným odstrašujúcim prostriedkom pre roztoče, ktorí kolonizujú hlboké materiály a syntetické poťahy bežných matracov. Pozoruhodný je aj fakt, že fekálne látky roztočov sú rozšíreným ľudským alergénom. Ak teda máte akékoľvek ťažkosti s dýchaním alebo po prebudení cítite svrbenie a cítite sa neoddýchnuto, považujte za vinníka svoju posteľ. 

Ako lekár, ktorý svoju prax zameriava na environmentálnu medicínu a zdravý životný štýl, som v praxi prišiel na veľmi zaujímavý jav. Videl som, že v mojej praxi je veľmi malý počet pacientov, ktorí sa zdajú byť mimoriadne citliví na materiály, z ktorých sú vyrobené ich matrace a vankúše. Až nedávno som dostal možnosť vylepšiť svoju posteľ o matrace a rám SAMINA.
Rozhodol som sa investovať do svojho zdravia o niečo viac, najmä vzhľadom na všetky výskumy, ktoré ukazujú, aký dôležitý je kvalitný spánok pri prevencii chorôb, ako sú kardiovaskulárne ochorenia, demencia a ochorenia kognitívnych funkcií.
V skratke, bol som mimoriadne spokojný so zlepšeniami, ktoré v spánku zažívam od prechodu na posteľ SAMINA v porovnaní s mojim predchádzajúcim matracom z organického latexu. Oba produkty sú skvelými možnosťami na zlepšenie kvality spánku a zníženie rizika vzniku akýchkoľvek symptómov. Spokojne môžem odporučiť každému, kto má záujem o optimalizáciu svojho zdravia, aby zvážil prechod na posteľ SAMINA.

Aviad Elgez, NDLekár v oblasti neuropatie

Detoxikácia

Nedostatok spánku má na váš imunitný systém rovnaké nepriaznivé účinky ako fyzický stres alebo choroby.

Väčšina ľudí si neuvedomuje výhody detoxikácie, ktoré vyplývajú zo zdravého spánku. Podľa Národného inštitútu zdravia „spánok mení bunkovú štruktúru mozgu“, aby mozog mohol vyplavovať škodlivé toxíny. Počas spánku sa totiž priestor medzi mozgovými bunkami zväčšuje, čo umožňuje mozgu vyplaviť toxíny, ktoré sa nahromadia počas bdenia. Vyplavovanie týchto toxínov má mnoho pozitívnych účinkov, ako napríklad zníženie rizika srdcových chorôb a zníženie krvného tlaku.

Zdravý spánok preto môže pomôcť ľuďom, ktorí trpia chronickými ochoreniami, ako sú Parkinsonova choroba, Alzheimerova choroba, skleróza multiplex, poruchy gastrointestinálneho traktu, ochorenie obličiek a dokonca aj pri problémoch so správaním detí. Prírodné produkty celého radu produktov pre zdravý spánok od spoločnosti SAMINA boli vyvinuté s ohľadom na toto jedinečné poslanie: pomáhať podporovať zdravie počas spánku. Vďaka naklonenej posteli Gravity ešte viac zvyšuje detoxikáciu a regeneráciu.

Potenie

Vďaka otvorenej cirkulácii vzduchu, priedušným vrstvám a prírodným materiálom vytvára SAMINA vhodné podmienky na spánok v suchu a bez potenia.

Počas našej prirodzenej detoxikácie v spánku sa potíme všetci. SAMINA vďaka otvorenej cirkulácii vzduchu, priedušným vrstvám a prírodným materiálom vytvára vhodné podmienky, ktoré vám pomôžu zaspať v suchu a nenarúšať spánok kvôli poteniu. Podľa výsledkov štúdie uskutočnenej Univerzitou v Leedse, vlnená posteľná bielizeň pomáha normalizovať teplotu spánku výrazne viac ako perie, páperie alebo polyesterové vlákna. Ručne zbieraná vlna je odpoveďou na prehrievanie počas spánku pre ľudí, čo sa výrazne potia.

SAMINA je tiež vhodné aj pre páry. Dvaja rôzni ľudia zdieľajúci rovnakú posteľ a posteľnú bielizeň môžu “samoregulačne” udržiavať svoje individuálne telesné teploty a pohodlnejšie spať. Podľa našich skúseností mnoho párov trpí kvôli rozdielnej teplote v posteli a vlnené materiály na posteľnú bielizeň pomáhajú párom opäť spolu zaspať v harmónii.