O nás

Už viac ako 25 rokov zlepšujeme spánok pomocou vysoko kvalitných organických prírodných produktov a inovácií.

Výrobné centrum SAMINA sa nachádza v meste Frastanz v rakúskom regióne Vorarlberg, uprostred prírody s nádherným výhľadom na zasnežené Alpy. Tu sa rodí každý produkt SAMINA. Všetky suroviny s ktorými pracujeme musia spĺňať najvyššie štandardy kvality a podliehajú najprísnejším kontrolám. Organická bavlna s certifikáciou GOTS a organický latexový kaučuk s certifikáciou GOLS sú neskôr zostavené do tvarov a foriem pre naše produktové rady. Ručne vyrobené v nedotknutom čistom vzduchu a takmer posvätnom tichu hôr. Iba tradičné remeselné spracovanie zaručuje, že každý kus SAMINA je vyrobený a privedený k dokonalosti s láskou ku každému detailu.

Rastúci počet ľudí trpiacich problémami so spánkom a chrbtom je pre nás záväzok pokračovať v našej misii vyrábania ultimátneho systému pre dobrý spánok.

Prof. Dr. Günther W. Amann-JennsonZakladateľ spoločnosti SAMINA

Príbeh zakladateľa

Spánkový psychológ Prof. Dr. Günther W. Amann-Jennson  mal 13 rokov súkromnú psychologickú prax vo Feldkirchu, malej dedinke v západnom Rakúsku. Stále veril, že spánok je základným indikátorom zdravia pacienta a jeho skúsenosti potvrdili, že pacienti s psychickými problémami spravidla nespia dobre. Bolo však ťažké rozlíšiť príčinu od následku. Preto sa Dr. Amann-Jennson rozhodol zlepšiť spánok svojich pacientov pre terapeutické účely. Aby to urobil, vyvinul integrovaný „koncept zdravého spánku“ na zlepšenie kvality spánku a následne vyvinul aj prvý prototyp spánkového systému. Sebavedomý, že má životaschopné riešenie, sa pokúsil predať prototyp známym matracovým spoločnostiam. Po viacnásobnom odmietnutí od známych spoločností a výrobcov sa to Dr. Amann-Jennson rozhodol urobiť sám. V roku 1988 založil spoločnosť SAMINA kde vyvíjal  inovatívne produkty zdravého spánku, ktoré sú účinné, ekologické a schopné zmeniť život svojim používateľom.

Šetrný proces výroby

Po strihaní sa ovčia vlna jemne perie a potom sa starostlivo spracuje na vlnené rúno a iné tkaniny schválené na použitie. Pri tradičnej priemyselnej výrobe stroje ničia prirodzené vlastnosti surovín, preto SAMINA nespracováva masívne drevo používané na lamely alebo rámy. Veríme v silu prírody – a ručný výrobný proces, aby si túto silu zachovala. Toto je jediný spôsob, ako môžu cenné vlastnosti materiálov zostať čisté – a umožňuje nám to ponúknuť výrobok, s ktorým si vychutnáte spánok v jeho najčistejšej forme.

Tradičné remeslo

Výrobky, ktoré spoločnosť SAMINA vyrába, sú jedinečné. Každá jednotlivá lamela vyrobená je testovaná na kvalitu a starostlivo integrovaná bez lepidla. Každá vrchná vrstva, každá prikrývka a každý vankúš je ručne plnený a dokončený komplikovaným krížovým stehom v našej vlastnej miestnosti na šitie. To nám umožňuje predchádzať studeným mostom (medzerám) ako v tradičných štvorcových, nepružných švíkoch so zámkovým stehom.

Uhlíkovo neutrálna výroba

Spoločnosť SAMINA vyrába svoje výrobky vo Frastanzi od roku 1989. Zodpovednosť pri zaobchádzaní s prírodnými zdrojmi je pre nás všetkých veľmi dôležitá a v roku 2015 sa rozhodli pre výrobné postupy šetrné k životnému prostrediu a uhlíkovo neutrálne; od ťažby surovín a ručného výrobného postupu až po dodávku našim zákazníkom.